Recenze uživatele der

Recenze audioknihy Babička pozdravuje a omlouvá se

16.02.2021 Ověřený nákup

Backman nikdy nesklame

Táto kniha je už niekoľká v poradí od tohto autora a stále ma nedokáže začat nudiť. Až mi je ľúto, že mi ich zostáva tak málo. Po Medvědíne a My proti vám sme sa opäť vrátili k láskavým príbehom, na aké sme od tohoto autora zvyknutí. Bála som sa, že to bude šok a po Medvědíne nenájdem uspokojenie v ďalšej takejto knihe, ale mýlila som sa. Opäť príbeh s láskou vyrozprávaný ako to dokáže snáď iba tento autor. Načítané je to opäť skvelo, nemám čo vytknúť, aj keď u väčšiny audiokníh som zvyknutá na mužskú interpretáciu a zo začiatku na mňa pôsobila rušivo, rýchlo som si zvykla a obľúbila si ju.

Recenze audioknihy My proti vám

18.01.2021 Ověřený nákup

Temnejšie pokračovanie

Medvedín je re mňa úplne top kniha, pokračovanie ma teda potešilo. Začiatok treba prežiť, veľa odkazov na prvý diel. Medvedín skončil úplne epicky, zanechal vo mne silný pocit, My proti vám ho trochu rozbil. (asi ako každé pokračovanie). Tento diel je násilnejší, je tam viac politiky, celkovo je temnejší. Som ale určite rada, že som si ho vypočula, stále je to určite nadpriemer literárnej tvorby.

Recenze audioknihy Ti druzí

22.12.2020 Ověřený nákup

výborný triler

Skutočne výbornné, napínavé, desivé, dobre načítane, zvolená správna hudba. Po X detektívkach, bolo toto príjemným osviežením. Skutočne som nevedela, ako sa bude dej vyvíjať, všetko do seba zapadlo nenásilným spôsobom. Myslím, že toto nebola posledná "kniha" od tejto autorky.

Recenze audioknihy Medvědín

17.12.2020 Ověřený nákup

Odporúčam

Pre mňa osobne najlepšia kniha, ktorú som tento rok čítala/počúvala. Autor opäť s láskavosťou sebe vlastnou opisuje charaktery postáv, téma je vážna, jedna tragédia ovplyvňuje úplne všetok život v meste z rôznych uhlov. Neviem, či mi len kniha sadla do životného obdobia, ale pri počúvaní som často mala zimomriavky. V tomto momente som presvedčená, že prečítam (resp. vypočujem všetky knihy od tohto autora). Jednoducho skvelé

Recenze audioknihy Muž jménem Ove

19.11.2020 Ověřený nákup

Odporúčam

Je to moja druhá kniha od tohto autora ( a práve sťahujem tretiu). Veľmi úsmevné, upokojujúce, na zamyslenie. Úzkosti a jejich lidé sa mi páčila viac, resp. bola vtipnejšia, tento príbeh je ale taký upokojujúci, alebo ako by som to vyjadrila... Určite odporúčam do tohoto jesenného počasia

Recenze audioknihy Dědina

22.10.2020 Ověřený nákup

trochu sklamania

Knihu som si vybrala, pretože bola medzi bestsellermi, tak som myslela, že sa nemôžem seknúť. ale stalo sa! Pre mňa osobne, bezduché rozprávanie, bez nejakého väčšieho zamyslenia. Také že počúvam a to je všetko. žiadna hĺbka. Interpretácia sa mi páčila, ale asi by som túto knihu nikomu neodporúčala. Taký opis bežného života (a to ani nežijem na dedine)

Recenze audioknihy Nabarvené ptáče

22.10.2020 Ověřený nákup

Treba vypočuť/prečítať

Kníh o holokauste a prislúchajúcom obdobi som prečítala niekoľko, k tejto dlho nebol prístup. K dotlači pravdepodobne dopomohol film. Aj keď som nebola úplne naladená na tento žáner, povedala som si, že to je kniha, ktorú musím vypočuť a skutočne to tak je. Som veľmi rada, že ju mám vo svojej zbierke. Je to drsný príbeh, interpretácia na mňa nepôsobila rušivo, určite sa oplatí si ju vypočuť. Už len preto, aby sme si rozšírili obzory a predstavu o tomto období.

Recenze audioknihy Úzkosti a jejich lidé

22.10.2020 Ověřený nákup

Milé prekvapenie

Kniha je napísaná láskavo, múdro. Vtipné zápletky sú prepletené s filozofickými myšlienkami, avšak úplne nenásilne.

Načítaná je výborne, bola som rada, že som ju nečítala, ale vypočula som si ju ako audioknihu, myslím, že to tomu dodalo ten správny zážitok. Milá, úsmevná, aj na zamyslenie, trochu absurdná, ale to mne osobne vyhovuje.

Humor