Recenze uživatele anna

Audiomol Influencer - autor nejoblíbenějších recenzí

Recenze audioknihy Poslední Laponec

22.01.2021 Ověřený nákup

Jednoducho famózna

Aj výborne načítaná. Knihu som mala dlhšie v knižnici, než som sa odhodlala, ale odčinila som to :) , vypočula som ju už niekoľkokrát. Okrem mrazivej atmosféry "ďalekého severu" a napínavého príbehu, som sa veľa zaujímavého o krajine a pôvodných obyvateľoch dozvedela. Úvodná historická kapitola je cenná pre pochopenie súčasnej atmosféry, aj príbeh. Milujem knihy "tri v jednom", napätie, zábava, poučenie. Vraj autor napísal voľné pokračovanie, už sa teším na počúvanie...

Moderní Severská

Hodnocení audioknihy V tieni

21.12.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Vatikánská princezna

09.12.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Deník kastelána

04.12.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy GUMP - pes, který naučil lidi žít

29.11.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Hriech náš každodenný

08.11.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Šarlatán

29.08.2020 Ověřený nákup

Zaujímavé a uveriteľné

Napísané pútavo, aj dobre načítané. O pánu Mikoláškovi som nikdy nepočula, aj keď nie je z doby dávno minulej. Kniha je pomerne krátka, (nečudo, keď je podľa scenára), ale zdá sa, že to stačilo na výstižnú charakteristiku výnimočného človeka aj turbulentnej doby, v ktorej žil. Veľmi oceňujem prácu autora, ktorú si dal, aby na záver presnejšie zoznámil čitateľa so skutočným životom Jána Mikoláška. My, bežní čitatelia, väčšinou nemáme možnosť dostať sa ku hodnoverným informáciam a tak mi po knihe o konkrétnej osobe či udalosti zostáva veľa otáznikov a pocit neukončenosti. Ďakujem za túto knihu, dáva ďalší cenný kamienok do mozaiky osobností a histórie, ktoré je dobré poznať.

Hodnocení audioknihy Nebeští jezdci

13.08.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Klbko zmijí

01.08.2020 Ověřený nákup

Mrazivo realistické

A napínavé až do konca. Knihy som sa nevedela dočkať a teraz som ju nedokázala odložiť, kým som ju nedopočúvala. Výborná kniha, no neviem sa zbaviť smútku, toľko ho nebolo v žiadnom doterajšom diele. A nielen preto, že navždy odišiel jeden z kľúčových členov sympatickej vraždárskej partie. Autor je výborný znalec ľudí, vzťahov aj našej reality, preto jeho dielo stále oslovuje. Mám všetky jeho knihy, pre nedostatok času však v poslednom čase najmä počúvam, opakovane. Nevadí, že občas vopred presne poznám vetu, ktorá bude nasledovať :) . Táto kniha nebude výnimkou. Napriek smútku a pocitu rozlúčky, ktorého sa neviem zbaviť...

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Hodnocení audioknihy Žiješ iba dvakrát

18.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Moje anglická babička

02.07.2020

Hodnocení audioknihy Volání netvora

01.07.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Královna Margot

27.06.2020 Ověřený nákup

Príjemná, svieža klasika

Príjemná, zábavná a napínavá, plná vášní, intríg a nečakaných rozuzlení, plná romantickej lásky, ideálov a hrdinov. Tak si túto knihu pamatám z tajného čítania po večierke na študentskom

internáte a teším sa, že vôbec nestratila na príťažlivosti. Navyše získala výborným dramatizovaným spracovaním, to sa fakt podarilo. V modernej terminológii, detektívka na francúzsky kráľovský spôsob. Jednoznačne odporúčam.

Hodnocení audioknihy Mucha

20.06.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Pochovaní zaživa

13.06.2020 Ověřený nákup

Trocha smutnejšia dánovka

A asi aj viac na zamyslenie. Ako ľahko sa bežný človek môže zaplietať do lží a podvodov, až ho dovedú k zločinu voči najbližším. Toľko bezcharakternosti, ale aj odvahy a čestnosti, oboje na miestach, kde by sme ich nečakali. Je to hlboko ľudská kniha, preto si myslím, že autor v základe vychádzal zo skutočných životov. A to aj vo vedľajšom príbehu našich znamych, obľúbených vraždárov, teraz hlavne Burgera, Petry a Josého. Všetkých trochu pootĺkaných životom a prácou, trochu drsných, ale v hĺbke stále ľudských. Tak sme sa s nimi zžili, že sa nás dotýka, keď aj ich zasiahne ťažká choroba, či osudná nehoda v práci. A robia ju aj pre nás, aj keď o nej bežne vieme málo. Jednoznačne knihu odporúčam. Aj pán Mňahončák sa s partiou vraždárov zžíva, je to cítiť. Ďalší bod pre knihu.

Hodnocení audioknihy Dobrý ročník

03.06.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Úzkosti a jejich lidé

25.05.2020 Ověřený nákup

Príbeh o ozajstnej ľudskosti

Zo začiatku to vyzerá na nezáživný príbeh celkom bez deja, až som chvíľu bojovala s pokušením knihu odložiť. Ale odvtedy som si ju už vypočula viackrát, vždy objavím niečo nové, zaujímavé. Je to krátky príbeh zo skutočného života, o dôsledkoch a dosahu našich rozhodnutí na celý náš život, občas aj na životy našich detí. Niekedy smutný, niekedy s humorom, v každom prípade uveriteľný a ľudský. Príjemná, vtipná, poučná kniha, výborne načítaná, ďakujem.

Recenze audioknihy S elegancí ježka

21.04.2020 Ověřený nákup

Veľmi dobré

Zo začiatku ma príbeh nechytil, nevedela som sa naň naladiť a k počúvaniu som sa vrátila až po dlhšom čase. A oplatilo sa!

Na prvý pohľad trocha suchý a ironický, ale v skutočnosti hlboký pohľad na život, ovplyvnený dávno prežitými peripetiami.

A keď sa už "chytíte", a myslíte, že všetko je jasné, zrazu strmý obrat a ste nútení vracať sa k príbehu ešte dlho po prečítaní...Interpretky tiež vhodne vybrané.

Jednoznačne výborné, ďakujem, odporúčam.

Hodnocení audioknihy Nevieš dňa, nevieš hodiny

25.02.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Svitky z londýnského mostu

27.12.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Rudý kapitán

28.10.2019 Ověřený nákup

Jednoznačne úžasná dánovka!

Dlho som váhala s touto knihou, pretože pre knihy Dominika Dána som si nevedela predstaviť iného interpreta, než Mariána Geišberga, ktorý dával knihám ďalší rozmer. A je pravda, že spočiatku ma interpretácia pána Stránskeho trocha vyrušovala, ale po (asi) piatom opakovanom počúvaní som už vnímala iba napínavý dej. Nesmejte sa, ale naozaj je to návykové, už ani nepočítam, koľkokrát som si knihu vypočula. Typický napínavý Dominik Dán, so zaujímavou dávkou histórie a jemne "šmrncnutý" Danom Brownom. Ale je lepší, pretože pracuje v našich reáliach a je uveriteľný. Ďakujem a veľmi odporúčam.

Hodnocení audioknihy Labyrint pohybu

21.09.2019 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Pod toskánským sluncem

16.09.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Nežná fatamorgána

04.09.2019 Ověřený nákup

Dokončenie obrazu

Chronologicky tretia kniha z pohnutej, nežno-revolučnej doby. Na pozadí napínavého kriminálneho príbehu je šikovne a detailne namaľovaný obraz doby. Rozhodnutia mocných balansovali na hranici zdravého rozumu. Dominik Dán, ako človek, ktorý už niečo zažil, znalý faktov a dobrý psychológ, realisticky ukazuje, že len rovný charakter pár ľudí zabránil utrpeniu mnohých. Kniha sa mi veľmi páči, myslím, že tí, ktorí tú dobu nezažili, by ju mali čítať ako zaujímavý dejepis. Najlepšie aj s dvomi predchádzajúcimi.

No a výborná, nedostihnuteľná interpretácia Mariána Geišberga robí udalosti stráviteľnejšími a ľahšie zapamätateľnými. Ďakujem.

Recenze audioknihy Básnik

02.09.2019 Ověřený nákup

Výborné pokračovanie

Kniha udalosťami priamo nadväzuje na Uzol, som rada, že sa mi ju podarilo ihneď vypočuť. Výborne pokračuje vo vykresľovaní obrazu tej doby a nestráca ani správne kriminalistické napätie. Nad tým všetkým vyniká kolegialita kriminalistickej kancelárie, v kontraste pokrivených charakterov prisluhovačov štátnej bezpečnosti . Páči sa mi však, že ani príslušníci ŠTB nie sú vykreslení čiernobielo, lebo život taký nie je.

Knihy Dominika Dána mám dávno prečítané, väčšinu z nich aj vypočuté, rozhodla som sa však, že ich budem počúvať znovu, chronologicky, od začiatku, tak, ako išla doba. Vôbec neľutujem, už teraz vidím, že investícia na doplnenie chýbajúcej audio-formy niekoľkých kníh sa vyplatila.

Marián Geišberg je úžasný, vďaka jeho interpretácii má človek chuť knihu počúvať opakovane. Ďakujem, výborný zážitok.

Recenze audioknihy Uzol

31.08.2019 Ověřený nákup

Geniálny začiatok

Perfektne vykreslená doba, reálna, neovplyvnená clivotou za stratenými istotami, ani nenávisťou pre stratené príležitosti. Výborná psychológia mladého, nadaného, šikovného "príslušníka", jeho dozrievanie a premena. Je mi smutno za vtedajšou kolegialitou v kancelárii. Myslím, že také nezištné ochranné krídla starších kolegov sú dnes skôr vzácnosťou. Podľa mňa je tento (chronologicky) prvý diel diela Dominika Dána potrebný pre plastickejší obraz jeho hlavného hrdinu, hoci každý diel je úplne samostatný a zážitok sám o sebe. Výborný Marián Geišberg je už tradične ˇčerešničkou" na Dánových detektívkach. Ďakujem a veľmi odporúčam.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Nehanebné neviniatko

17.08.2019 Ověřený nákup

Zaujímavé a prekvapivé

Prekvapil ma prībeh, aj jeho rozuzlenie. A som smutná z toho, ako si my, rodičia, ľahko zničíme deti, ako ich sebecky obetujeme vlastným záujmom. A znalec života, pán Dán, nezabudol v knihe "schovať" aj pár ponaučení. Napr.že pomsta nemusī byť vždy sladká...

Je to výborné čītanie, ktoré Marián Geišberg vycizeloval svojím majstrovským prednesom. "Dánovky" počúvam často pri mechanickej práci a tak ma zaujmú, že zháňam, čo ďalšie zavarím, aby som mohla ďalej počúvať :)))... Ďakujem.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Cela číslo 17

10.08.2019 Ověřený nákup

Nielen obrazy z druhej strany...

prenesené na papier tak plasticky, až sa vám zdá, že sa všetkého zúčastňujete osobne. Aj ukážka, aká dôležitá je precízna a nestranná práca kriminalistov, ľudí "so srdcom", intuíciou a skúsenosťami, aj nenapraviteľné škody, ak zlyhá. Aj hrôzu moci v nesprávnych rukách. Pán Geišberg citlivo a virtuózne prepožičal hlas všetkým postavám, úžasný zážitok. Ďakujem, výborné dielo.

Recenze audioknihy Sára

07.08.2019 Ověřený nákup

Majstrovský kus

Napínavý, a pritom lahodne plynie, "akurát" okorenený inteligentným, vraždárskym humorom. A navyše, aj do tohto románu Dominik Dán vložil hlbokú znalosť pomerov u nás, svetovej situácie a ľudskej povahy. Z rovnakého základu vychádza aj Marián Geišberg a preto jeho interpretácia tak úžasne dopĺňa dielo Dominika Dána. Ďakujem.

Recenze audioknihy Mucholapka

03.08.2019 Ověřený nákup

Pravdivo napísané

Geniálne napísaná kniha. Dominik Dán dokázal pravdivo a napínavo opísať situáciu v našej spoločnosti po totálnej amnestii. Hrôza si na to spomenúť...A súčasne vtedy prebiehala aj "reštrukturalizácia" republiky a rozdelenie bolo na spadnutie....A výborne opísané vzťahy kolegov...D.D. na nič nezabudol...Výborné počúvanie, odporúčam každému. Smutná som iba z toho, že je to pravdivé... A aj z toho, že pán Geišberg už svojim úžasným spôsobom ďalšie knihy Dominika Dána nenačíta...

Hodnocení audioknihy Zdravá střeva

20.07.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Vánoční vražda a jiné povídky

16.05.2019 Ověřený nákup

Oddychové detektívky

Príjemné, oddychové počúvanie, až sa chvíľu zdá, že to ani nie je detektívka, ale tie prekvapivé odhalenia zoberú dych. Interpretka je tiež v pohode, len sa jej niekedy nepodarila priama reč, celkovú úroveň to však neskazilo. Jednoznačne odporúčam. Tip navyše: vhodné aj na vypĺňanie kratších časových "prestojov", pokojne aj opakovane, mám odskúšané :).

Hodnocení audioknihy Nemilovaná

16.05.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy O rackovi a kočce, která ho naučila létat

08.05.2019 Ověřený nákup

Rozprávka pre všetky vekové kategórie

Čisté, vtipné, moderné a pritom pozitívne. Páči sa mi, že autor dokázal odovzdať vážny dôraz na potrebu tolerancie aj ekologické memento hravým spôsobom, ktorému môže porozumieť každý. A aj keď je jasné, že príbeh sa odohráva v Hamburgu, ja som v ňom cítila snivú grécku prímorskú atmosféru :), teda pre mňa ďalšie plus. Interpretácia veľmi priliehavá. Ľahký, ale obsažný, nie celkom predvídateľný príbeh. Odporúčam každému.

Recenze audioknihy Národní umělec Ladislav Pešek vzpomíná

09.03.2019 Ověřený nákup

Krásna miniatúra geniálneho umelca

Kratučké, ale výstižné dielko. Charakterizuje známeho herca, ktorého sme milovali. Cítili sme, že v živote sa na nič nehral, bol čestný a dobrý človek, ktorý nás tešil svojím úplným odovzdaním sa herectvu. A ako bonus som sa dozvedela čriepky zo života hereckej komunity v starej dobe, aj života vo vojnovej Prahe.

Recenze audioknihy Cizinci v noci

18.01.2019 Ověřený nákup

Citlivé aj napínavé

Citlivo a pravdivo zachytená tá ťažšia časť nášho života. Ale aj to, aké je dôležité ceniť si aj "malé" radosti každodenného života, ktoré sa nám kedysi v mladosti zdali obyčajné. Veď odborníci na duševné zdravie dnes už potvrdzujú staré známe, že pre šťastný život sú najdôležitejšie dobré vzťahy a ochota zaujímať sa o druhých a pomáhať im. Preto mi z knihy asi najviac rezonuje potreba empatie a rešpektu a memento nezasahovať druhým násilne do života, ani keď si to ospravedlníme ich údajnou potrebou...Film som ešte nevidela, ale aj keď je výborne obsadený a teším sa naň, neviem, či môže dosiahnuť myšlienkovú hĺbku knihy. Som rada, že som ju prečítala predtým. Bol to príjemný zážitok a iste sa k nemu vrátim. Počúvanie kníh z audiolibrixu má "na svedomí", že nezáživné, mechanické práce na záhrade a v domácnosti robím rada :).

Hodnocení audioknihy Případ Lída Baarová

25.11.2018 Ověřený nákup

Recenze audioknihy My proti vám

08.09.2018 Ověřený nákup

Tak výborné, až nenachádzam slová!

Po prečítaní Medvědína som si myslela, že lepšiu knihu, so širším záberom, už ani nie je možné napísať. Mýlila som sa. Už ani nepočítam, koľkokrát som si knihu vypočula a iste ešte vypočujem. My proti vám výborne dopĺňa a rozvádza charaktery, príčiny a následky. Kniha je výborne napísaná, dá sa čítať aj bez predchádzajúceho Medvědína, ale veľmi silne ho doporučujem čítať ako prvý, celkový zážitok z oboch kníh sa tým znásobí. Ďakujem za skvelý výber diela, aj výborného interpreta.

Recenze audioknihy Medvědín

19.08.2018 Ověřený nákup

Jedinečná kniha

Po Britt-Marie, Ovem a Babičke som očakávala vysokú kvalitu a zážitok. Aj keď nie som športový fanúšik, bola som zvedavá, čo nové sa naučím. A doteraz som v príjemnom šoku! Medvědína som už vypočula dvakrát a myslím, že prinajmenšom toľko si ešte zaslúži. Frederikovi Backmanovi sa do jedného umeleckého diela podarilo zahrnúť veľa navzájom súvisiacich citlivých tém, s výpovednou hodnotou hlbokých psychologických štúdii. A športové, hokejové opisy sú z horúceho srdca, rozhodne nie sú nudné ani pre nešportovca. Kniha je napínavá až do poslednej vety, s jemným humorom, ale aj smútkom z následkov ľudskej zloby, osamelosti a krutosti predsudkov. Interpretácia pána Soukupa dodáva tomuto jedinečnému dielu další bod. Ďakujem za príjemný zážitok.

Recenze audioknihy Kristina Vavřincova

05.08.2018 Ověřený nákup

Skvostné a nadčasové dielo

Kniha na mňa zapôsobila už v mojich tínedžerských rokoch a teraz, po pár desiatkach rokov, ma doslova očarila. Vzťahy v rodine a stredovekej spoločnosti Nórska, ich nečakané a nechcené následky aj na ďalšie generácie sú brilantne vystihnuté. V postave Kristíny autorka tak hlboko prenikla do ženskej duše a tak realisticky opísala jej pôsobenie na svoje okolie, že zrkadlí aj ženu dvadsiateho prvého storočia. Silné a dojímavé dielo. Zaujímavá je aj úprimná zbožnosť hlavných postáv a jej vplyv na život. Interpretácia pani Kofránkovej je citlivá, priliehavá a uveriteľná, hudobné predely na správnom mieste a účinne dotvárajú atmosféru. Ďakujem za krásny zážitok.

Recenze audioknihy List zo záhrobia

23.07.2018 Ověřený nákup

Ešte lepšie, než som čakala

Rozprávačské umenie Dominka Dána, naše "domáce" problémy, atmosféra, situácie a krajina, to sú dôvody, prečo sa na tieto klenoty teším a vždy netrpezlivo čakám na ďalší. Marián Geišberg diela svojou interpretáciou posúva k dokonalému zážitku. Ďakujem obom pánom. K aktuálnej knihe len toľko, že som nečítala lepšiu analýzu "po-nežnorevolučnej" amnestie. Z celospoločenského hľadiska a následkov, ale aj z pohľadu amnestovaných. To neboli "väzne svedomia", ktorí trpeli za ideály...Kniha ma tak zaujala, že som ihneď počúvala znovu. Ešte raz ďakujem.

Hodnocení audioknihy Skleněný zvěřinec

06.07.2018 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Nejlepší pro všechny

01.07.2018 Ověřený nákup

Nečakane dobré

Jedna situácia a rôzne uhly pohľadu na ňu. To je, podľa mňa, podľa mňa, najväčší prínos tohto diela. Presná ilustrácia toho, ako často sa mýlime, keď odhadujeme, hodnotíme a rýchlo odsúdime pohnútky a konanie našich blízkych. Hodné zamyslenia. Interpretácia je jasná a priliehavá. Pre mňa ďalší príjemný zážitok, nielen oddychový. Ďakujem.

Hodnocení audioknihy Heda Gablerová

12.06.2018 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Osm hor

31.05.2018 Ověřený nákup

Výborné

Nebola som si istá, čo mám očakávať, ale kniha ma dostala.

Príbeh nie je veľmi rozvetvený, ale je vyrozprávaný citlivo a ide do hĺbky. O kráse a sile priateľstva a jeho potrebe v našom živote, aj o zložitosti vzťahov medzi rodičmi a deťmi a o ich vplyve na ďalší život človeka.

Kniha má zvláštnu, trocha clivú atmosféru, možno aj tým ma upútala.

Interpretácia je veľmi prirodzená, vhodná k príbehu.

Ďakujem, pre mňa veľmi príjemný, aj obohacujúci zážitok.

Hodnocení audioknihy A každé ráno je cesta domů delší a delší

18.05.2018 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Tajný život stromů

10.05.2018 Ověřený nákup

Neuveriteľné!

Prírodu a lesy milujem, preto ma kniha zaujala, ale že sa dozviem až toľko nového, úžasného, to som nečakala! Z autorovho rozprávania je zrejmá, okrem obsiahlych vedomostí, obrovská úcta a láska k lesu, k jeho nádhere a zložitosti. Interpretácia tiež výborná. Ďakujem za zážitok.

Hodnocení audioknihy Nikdy nedělej kompromis

03.05.2018 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Tady byla Britt-Marie

24.04.2018 Ověřený nákup

Taký je život

Knihu som počúvala už druhýkrát a zasa to bol pôžitok! Doslova som ju hltala, o to viac, že som vedela, čo mám čakať. Medzičasom som prečítala Babička pozdravuje a omlouvá se, aj to prispelo k hlbšiemu zážitku. Je až neuveriteľné, čo všetko je v človeku skryté a ukáže sa až pod veľkým tlakom, keď sa nám zrúti život. Kto by prečítal len "Babičku", nepredpokladal by konanie Britt-Marie, kam až sa dokáže posunúť. Ale presne o tomto je život, preto je pre mňa kniha fascinujúca!

A interpretka, pani Zawadská, dodáva knihe ďalší rozmer, je geniálna. Ďakujem za zážitok.

Hodnocení audioknihy Babička pozdravuje a omlouvá se

21.04.2018 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Krev na sněhu

18.04.2018 Ověřený nákup

Prekvapuje, ako život...

Krv na snehu je moja prvá kniha od Jo Nesbo, tak nemám s čím porovnávať, ale už som si istá, že budem pokračovať.

Spisovateľ je úžasný rozprávač a aj má čo povedať, lebo sa vie hlboko ponoriť ľudskej psychiky.

Keď som mala dvadsať, vedela som každého jednoznačne posúdiť, či je zlý, alebo dobrý. Teraz však spisovateľovi do posledného písmenka verím, že aj nájomný vrah môže byť citlivý, čestný a obetavý "snílek". Navyše je sčítaný a šikovný odborník, takže som mu úprimne držala palce.

A ešte dlho po skončení som mala o čom premýšľať a bolo mi ľúto, že už nemám čo počúvať.

Interpretácia mi tiež sadla, proste z tejto knihy príjemný zážitok, odporúčam.

Recenze audioknihy Cigaretka na dva ťahy

28.12.2017 Ověřený nákup

Čítanie (počúvanie) na jeden záťah!

Ďakujem, úžasné!

Knihy som sa najskôr nevedela dočkať, potom som nemala čas počúvať, no včera sa konečne podarilo.

Ani neviem, čo skôr spomenúť. Okrem klasických kvalít, na ktoré sme u Dominika Dána zvyknutí, teda vzájomne sa prelínajúce a napínavé zápletky, spoločenské a dobové súvislosti a ich vplyv na konanie postáv, aj majstrovské načítanie diela pánom Geišbergom, ktoré dielo ešte pozdvihne. Pre mňa je najlepší interpret.

Diela Dominika Dána majú u mňa prednosť pred kvalitnými detektívkami iných autorov, lebo vystihujú našu realitu, históriu a mentalitu, aj krajinu. Odľahčujúci humor pri hlbokej znalosti našej psychiky robí príbehy uveriteľnými a prirodzenými.

Autor už odhalil dôvod, prečo začal písať a vystihol rozdiel medzi jeho chápajúcim pohľadom a často "krvilačným" prístupom médii zameraných na senzácie.

Perfektné dielo...Odporúčam! Cigaretka (možno) na dva ťahy, ale pre mňa počúvanie možné len na jeden záťah :))).

Recenze audioknihy Porodní bába

09.12.2017 Ověřený nákup

Ďalší obraz do mozaiky smutných dejín

Smutná, ale výborne spracovaná výpoveď o ženách v dobe vojny. Aj z iných diel je známe, že ženy cez vojnu trpeli a zažili viac krutosti ako muži. Sú slabšie. Ale preukážu omnoho viac sily a odvahy, trpezlivosti a vynaliezavosti, ķeď je ide o život tých, ktorých milujú. A nemusí ísť len o ich vlastné dieťa. Dokážu sa nasadiť, vycítiť potreby a chrániť aj iných ohrozených a slabých. Krásna kniha o sile lásky. A pre mňa ďalší obrázok do mozaiky nepoznaných dejín Európy. Hlas a prednes pani Beretovej a jej kolegov mi ho zhmotnili pred očami. Cenné dielo. Ďakujem.

Recenze audioknihy Norské dřevo

04.12.2017 Ověřený nákup

Absolútne perfektné

Ďakujem za perfektný zážitok.

Haruki Murakami je pre mňa nový objav a hneď trefa do čierneho. Nevedela som sa od počúvania odtrhnúť, tak pútavo je román napísaný. A pritom stopercentne ľudský a uveriteľný. Pán Filip Čapka knihu načítal tak prirodzene a s úžasným citom, akoby ten príbeh práve prežíval.

Haruki Murakami napísal nádhernú knihu a interpreti jej dali ďalší rozmer. Kniha načítaním len získala.

Mnohokrát odporúčam!

Recenze audioknihy Soumrak dne

19.10.2017 Ověřený nákup

Výborné!

Iste budem počúvať viackrát! Nielen pre výbornú interpretáciu pána Vlasáka, ktorý sa úplne vložil do príbehu, takže dej priamo "vidím". Kniha bez príkras ukazuje, ako ľahko život skĺzne do osobnej tragédie, napriek vznešeným ideálom a najlepšīm úmyslom a snahám. Aké pravdivé! Okrem napätia a zábavy pri počúvanī tohto úžasného diela som si aj doplnila ďalšiu zaujímavú časť do mozaiky nedávnej histórie. A rozmýšĺam, či si niekedy pozriem aj film, aby som si "nepokazila chuť":).

Recenze audioknihy Průvodce - Francie

04.10.2017 Ověřený nákup

Cestovanie uchom

Bol to pre mňa príjemný zážitok. Známe miesta som znovu navštívila, aj keď len v mysli... Neznáme som si aspoň predstavovala a tešila sa, že možno raz :))) A letmý pohľad do histórie to všetko vhodne doplnil.

Recenze audioknihy Dívka ve vlaku

28.09.2017 Ověřený nákup

Hlboké, napínavé, aj zábavné

Dostalo ma,ako hlboko autorka vnikla do vzťahov, nekĺže po povrchu a pritom má kniha spád, je napínavá a nechýba humor. Interpretácia výborná, niežeby to kniha potrebovala, ale interpretka dodáva knihe ďalší rozmer, tak, ako to robí pán Geišberg s detektívkami Dominika Dána.

Hodnocení audioknihy Dárková kolekce mluveného slova

31.08.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Vychováváme děti a rosteme s nimi

29.08.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Proměna

23.08.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Komunikací k vítězství

05.08.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Korene zla

03.08.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Himmlerova kuchařka

25.05.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Sára - Kniha první

25.05.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Muž jménem Ove

25.05.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Smrť na druhom brehu

25.05.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Zvěrolékař a kočičí historky

25.05.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Provazochodkyně

25.05.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Želary - Jozova Hanule

25.05.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Už zase skáču přes Merde!

25.05.2017 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Co mě naučil tučňák

25.05.2017 Ověřený nákup