Recenze uživatele tetsuo

Recenze audioknihy Letecké katastrofy a jejich vyšetřování 2

26.07.2020 Ověřený nákup

Dobre spracovana encyklopedia leteckych nehod

Takisto, ako prvy diel, je tato kniha encyklopediou leteckych nehod. Napisana ceskym novinarom, orientovanym na tematiku letectva. Vyhodou je, ze nedoslo k skresleniu problematiky neodbornym prekladom. Interpretacia excelentna, iba pri kapitole o Lockerbie sa mi zdalo ze pan Schwarz prave dobehol k mikrofonu po schodoch a mierne nestacil s dychom. Inak vynikajuce a zaujimave podanie bez povsimnutelnych breptov.

Kniha je urcena fanusikom letectva a oblasti okolo (radioprevadzka, bezpecnost), pri zehleni by sa bezny citatel mohol nudit, ale vdaka za takto dobre spracovanu tematicku knihu.

Recenze audioknihy Letecké katastrofy a jejich vyšetřování

11.11.2019 Ověřený nákup

Encyklopedia leteckych nehod

Neocakavajte od tejto knihy daky spad. Ide o encyklopediu leteckych nehod. Klasicka schema takehoto diela. Lietadlo s posadkou letelo z A do B, pred letiskom v B sa zrutilo, podozrievali teroristov, ale nakoniec bola chybna suciastka S. Podanie pani Zawadskej sa k teme hodi, miestami sice zapasila so spanielcinou, alebo spravila par prebreptov, (napriklad z NTSB urobila NStB) ale inak klobuk dolu.

Plusom je, ze sa jedna o dielo v ceskom originali, od odborneho novinara bez hluposti sposobenych neodbornym prekladom z anglictiny.

Recenze audioknihy Řez do tuhého

26.10.2019 Ověřený nákup

Zaujímavá audiokniha mierne skazená réžiou, úpravou textu a breptami

Pri počúvaní tejto audioknihy sa človek dozvie mnoho zaujímavostí z práce súdej lekárky. Napríklad to, že pach mŕtveho - rozkladajúceho sa suseda môžete prekryť vôňou čerstvo uvarenej kávy, aj to ako sa Vám za opateru po smrti poďakuje vaša mačička, či ako ľudia dokážu spackať vlastné obesenie sa. Takisto nakukneme pod pokrievku hrncov antropologičky Amy - "ááaa Peréz" a na spôsoby vyšetrovania hromadných katastrof (pád Dvojičiek a dopravného lietadla). Ide o mierne morbídny profesionálny životopis, pri povolaní autorky sa to však očakáva.

Interprétka zvádla vtelenie do postavy dobre, ako do práce zažratá lekárka pôsobila uveriteľne.

Zážitok z knihy mierne kazil zle zredigovaný preklad s chybami typu "test tubes" (skúmavky) -> "testovací trubky" a veľké množstvo breptov v cudzích slovách. Takisto neuhladené americké frázy ktoré pôsobia v českom preklade komicky.

Recenze audioknihy Lovci

07.10.2019 Ověřený nákup

Superhrdinska mlaticka

Kniha pojednava o boji inspektora Mlejnka proti superzloduchom. Dej je troska linearny, niektore vtipky trocha vycpele. Ale az tak zle ako pizza s olomouckymi syreckami to nie je. Ako jednoduche pocuvanie k robote kniha posluzila. Interpretacia audioknihy je celkom uveritelna, celkom pasuje k deju. Ale holt, kvality Asfaltu to nedosahuje.

Recenze audioknihy List zo záhrobia

26.09.2018 Ověřený nákup

Poctivá policajná "drsárna"

Ak hľadáte detektívku, kde nájdu mŕtveho lorda vyvaleného na vyšívanom obruse, so zapichnutým strieborným príborom v chrbte, a inteligentný detektív na konci príbehu nachytá urodzeného vraha na tom, že lenivý sluha Jean natiahol kukučkové hodiny o pol hodiny neskôr, hmm hľadajte ďalej.

V dielach Dominika Dána človek spozná fabuláciu, miestami v nej autor pokrivkáva. Príbeh tejto knihy je zrejme tiež fiktívny, ale zlepený z čriepkov ktoré autor ako policajt zažil. Kde sa pretnú jednoduchší primitívi, mierne sofistikovanejší zlodeii, a ľudia z rôznych spoločenských vrstiev bažiaci po peniazoch, nastane hotové peklo. Zvlášť keď sa po amnestií v 90-tych rokoc dostanú z väzenia kriminálnici s nevybavenými účtami, spoliehajúci sa na pomoc svojich primitívnych kamarátov z basy.

Recenze audioknihy Cigaretka na dva ťahy

10.03.2018 Ověřený nákup

Príbeh s dobrou dynamikou

Príbeh pekne odsýpa, má dobrú dynamiku a nezadrháva (ako sa to stáva pri niektorých Dánovkách). Inšpirované dobovým príadom (stratená Avia fy. Barczi). Ako vždy, dokonalý prednes p. Geišberga, ktorý dokáže vdýchnuť živor od policajných funkcionárov, cez radových detektívov, radových policajtov, až po múdrejších a menej bystrých kriminálnikov.

Recenze audioknihy Nikdy nedělej kompromis

21.08.2017 Ověřený nákup

Dobré rady pre vyjednávanie

Klasická kniha v ktorej sa čitateľ dozvie hlavne to, že rozhodovanie ľudí nie je vôbec riadené pohnútkou "chcem pre seba to najlepšie", ale rôznymi často (z pohľadu druhej strany) iracionálnymi myšlienkami.

Autor ukazuje ako tieto mechanizmy využiť alebo obísť k dosiahnutiu želaného stavu.

Tiež vysvetľuje, že nie vždy je vhodné dosahovať kompromis.

Interpret knihu načítal pomerne dobre až na anglické hláskovanie niektorých skratiek, ktoré už prekladateľ vytvoril podľa českých slov.

Audioknihu odporúčam.