Recenze uživatele domi_v_akcii

Audiomol Písař - 1 z nejčastěji píšících recenzentů

Recenze audioknihy Mé cesty do hlubin mozku

24.11.2020 Ověřený nákup

Rozhovor, pri ktorom sa nenudíte

Hneď na začiatku sa priznám, že biografie ani rozhovory často nečítam, teda skoro vôbec. Pre túto audioknihu som sa rozhodla, po tom, čo ju jedna česká blogérka označila, ako najlepšiu knihu, ktorú cez leto objavila. Okrem toho ma hneď zaujala aj tým, že som lekárka a pána profesora obdivujem. Mňa zaujali kapitoly o jeho živote a pracovnej rutine. Audokniha je spracovaná tak, že je povedaná to podstatné, časovo sa nenaťahuje, neopakujú sa rovnaké témy. Veľakrát sa človek pousmeje. Klobúk dole pred interpretáciou. Ak by som mala poradiť niekomu, kto nečíta biografie, ale chcel by len jednu jedinú, odporúčala by som túto.

Recenze audioknihy Diabol v zrkadle

24.11.2020 Ověřený nákup

Detektívna Viedeň

Pre mňa zatiaľ najlepšia časť. Veľmi ma očarilo prostredie Viedne, celá zápletka bola dobre vymyslená. Baví ma sledovať vývoj vzťahu Steina a Barbariča, preto aj odporúčam čítať/počúvať knihy chornologicky, náhodne. Stále rozmýšľam, pri kotrej časti ma táto séria prestane baviť a myslím, že neprestane. Keď vidím, že vyšla nová audiokniha ihneď dávam všetky ostatné nabok a idem počúvať túto.

Historická Nečekaný zvrat

Recenze audioknihy Muž jménem Ove

24.11.2020 Ověřený nákup

Jednoduché, milé, hlboké

Som očarená. Je to krásny príbeeh každodenného života jedného muža, ktorý vás chytí za srdce. Krásne napísané, nič zložité, plné humoru. Interpretácia je famózna, najlepšia, akú som v audioknihách počula. Ak sa chcete odreagovať od každodenných starostí, chcete niečo nenáročné, ale žiaden brak bez zmyslu toto je pre Vás. Tlieskam.

Recenze audioknihy Švábi

26.09.2020 Ověřený nákup

Môže byť

Je to moja druhá kniha od Jo Nesba. Páčili sa mi opisy prostredia, kultúri krajiny, kde sa dej odohráva. Interpretácii som dala 5 hviezdičiek, veľmi dobré. Avšak, neviem či som taká "rozmaznaná" v krimi alebo mi severské krimi nesedia... No nebolo to zlé, ale nespadla som z toho na zadok, niečo ako môže byť.

Recenze audioknihy Hypnotizér

27.08.2020 Ověřený nákup

Prekombinované krimi

Moje prvé stretnutie s týmto autorom. Zo začiatku veľmi svižné, napínavé... Ale odrazu sa prvá dejová línia vyriešila veľmi rýchlo, prekryl ju hneď druhý prípad, do toho dlhší pohľad do minulosti, potom späť prítomnosť, potom zase trošku z prvého prípadu... všetko sa pomaly rozvádzalo, dej začal plynúť pomaly, veľmi veľa odbočiek deja. Ku koncu som už len čakala, kedy kniha skončí. Myslím, že by stačila jedna dejová línia s udržiavaním napätia, bez odbočiek a prelínania prípadov. V tomto prípade za mňa platí: "Menej je niekedy viac." Aby som len nekritizovala musím pochváliť začiatok príbehu, interpretáciu Pavla Rímskeho a zvukové efekty. Je to asi jedna z najlepšie spracovaných audiokníh, čo sa týka interpretácie.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Severská Vyšetřuje muž

Recenze audioknihy Ohnivé znamenie

27.08.2020 Ověřený nákup

História s napätím

Táto kniha zo série Stein a Barbarič sa mi páčila naviac. Dejovo by som ju ohodnotila asi na rovnakej úrovni ako Smrť prvorodených- autentické, napínavé, bez zbytočných "omáčok" okolo. V tejto knihe sa mi však zdala lepšia interpretácia od Mareka Geišberga, ani jeho predchádzajúce výkony neboli vôbec zlé, ale tu to bolo ozaj veľmi dobré. Bohužiaľ, zas a znovu musím zopakovať to isté negatívum- chýbal tomu nejaký hudobný sprievod medzi kapitolami, zvuky... A je to veľká škoda, hlavne ak ide o naozaj dobrú knihu.

Historická Nečekaný zvrat

Recenze audioknihy Jsou světla, která nevidíme

08.07.2020 Ověřený nákup

Vojnový príbeh inak

Podľa môjho názoru kníh z obdobia vojen nikdy nie je dosť, pretože každá z nich je unikátna, pozerá na vojnu svojim originálnym pohľadom poznačeným osudom a každá nesia srdcervúci príbej. Toto bola jedna úžasná kniha, ktorá si úplne Pulitzerovu cenu zaslúžila. Bola akúrátne dlhá, mala spád, vniesla nás do vnútorného prežívania hrdinov... Jednoducho fantastická. Ja som úplne obdivovala nevidiacu dievčinu Marie- Laure, držala som jej prsty. Interpretácia bola bravúrana, veľmi harmonické striedanie mužského a ženského hlasu, vôbec ma nevyrušoval žiaden predel alebo náhla zmena, krásne hudba medzi kapitolami. Uplne fantastické.

Recenze audioknihy Popol všetkých zarovná

08.07.2020 Ověřený nákup

Vyšetrovanie o všetkým, čo k tomu patrí

Je to moja vôbec prvá knihy od Dominika Dana. Namiesto knižného prevedenia som siahla po audioknihe kvôli tomu, že mojim najobľúbenejším audioknižne spracovaným žánrom sú práve detektívky a trillery, ktoré v priaznivom prípade príbehu pridávajú ešte viac na atosféry a napínavosti príbehu. Čo sa týka deja, asi každému je jasné na podklade čoho táto kniha vznikla. Pre mňa ako niekoho, kto už viackrát okúsil atomsfúru pitevní boli niektoré detaily a vysvetlenia zdĺhavejšie, ale verím, že pre väčšinu čitateľov to bolo to, čo knihu robí zaujímavou. Nie je to ten typ trilleru, kde dochádza k nečakanému, šokujúcemu odhaleniu. To odhalenie (resp. dve, keďže sú tu dve deojové línie) prichádza skôr pomaly, postupne sa nám odkrýva. Kto má rád príbehy a rozhovory mafiánov a podsvetia, príde si na svoje. Interpretácia v podaní Mariána Geišberga bola veľmi dobrá, dodávala tomu všetkému ten drsný podtón.

Recenze audioknihy Ready Player One

04.05.2020 Ověřený nákup

Pre milovníkov virtuálnej reality s premnoženým hráčskym slangom

Pre mňa prvá skúsenosť s týmto tipom kníh, audioknihu som si zakúpila skôr ako výzvu, vyskúšať niečo nové. Je skôr pre mladších poslucháčov, pretože hráčskeho slangu tam bolo pre mňa veľa, niekedy mi to prišlo až veľmi prehnané. Dej bol napínavý, ale myslím, že by sa niektoré kapitoly dali redukovať, aby mal dej ešte lepší spád, mala som kapitoly, ktoré ma nebavili vôbec, a potom také, ktoré som úplne hltala. Interpretácia bola zaujímavá. Spracovanie audioknihy sa snažilo čo najviac priblížiť hráčskemu priestoru so všetkými efektmi. Ja si myslím, že tá zmena hlasov od interpréta bola pre mňa ešte prijateľná, je vidieť, že si dal Miloslav Koning na audioknihe záležať.

Recenze audioknihy Zákrok

23.04.2020 Ověřený nákup

Sklamanie

Začnem pozitívne. Interpretácia dobrá, tam nemám čo vytknúť. Moje sklamanie je zo samotného príbehu. Je to moja prvá kniha od Robina Cooka, čiže neviem porovnať s iným knihami. Dej začal veľmi tajomne, napínavo, tredali sa dve dejové línie, a to pátranie súdneho lekára po príčine úmrtia mladej ženy a druhá línia nový objav v biblickej archeológii, obe veľmi zaujímavé, ale zle prepojené a tá prvá nedotiahnutá dokonca (zrazu uprostred knihy zmizla). Keď ich ich autor spojil celé to vyznelo umelo. Už od začiatku mi vadilo, že rozhovory zneli do určtej miery nereálne, nútene. Koniec sa dal čakať, lebo inak to autor ani uzavrieť nemohol. Ja som z toho mala pocit, že všetko bolo veľmi umelé, nasilu doladené, len aby všetko nejak zapadlo a nasilu sa dialo tak ako má. Spracovanie audioknihy dobré, ale samotná kniha sklamanie.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Krv prvorodených

19.03.2020 Ověřený nákup

Ešte lepšie pokračovanie

Opäť veľmi detailne opísané prostredie, autor nič neodflákol. Aj prvá časť bola čo sa týka príbehu veľmi dobrá, ale tento diel je ešte lepší, napínavejší, prekvapujúcejšie a sofistikovanejšie rozuzlenie. Rozprávač urobil veľmi dobrú pracú, ale tak ako pri prvom diely chýba mi aj inštrumentálna zložka medzi kapitolami a v pozadí. Tá kniha by si to zaslúžila.

Recenze audioknihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu

19.03.2020 Ověřený nákup

Detektívka inak

Zaujímavé a dobre opísané prostredie, autor si dal záležať na detailoch s príslušného obdobia, miesto nám blízke. Zápletka dobrá, napínavá. Dalo by sa však urobiť lepšie spracovanie, interpretácia bola kvalitná, ale pridala by som aj nejaké inštrumentálne pozadie a vyplnenie prestávok medzi kapitolami hudobnými útržkami.

Recenze audioknihy Poslední poklona Sherlocka Holmese (komplet)

15.01.2020 Ověřený nákup

Sherlockovska klasika

Ak nemáte chuť na dlhé detektívky, ale niečo krátke, určite siahnite po príbehoch Sherlocka Holmesa. Skvelá interpretácia, dobrá kvalita a trefný husľový sprievod celej audioknihy.

Recenze audioknihy Hovory s T. G. Masarykem

21.08.2019 Ověřený nákup

Hodnotné dielo

Auioknihu je možné rozdeliť na dve časti- prvá, kde Masaryk rozpráva o svojom živote a druhá, ktorá obsahu Masarykove myšlienky a úvahy nad rozličnými témami. Je to pomerne náročné počúvanie, niektoré úseky je potrebné vypočuť aj viackrát. Obsah audioknihy nemá zmysel hodnotiť, vieme dobre, že je to nadčasové a hodnotné literárne dielo. Čo sa ale týka interpretácie, tak musím uznať, že som bola trochu sklamaná, pretože si myslím, že sa s použitím zvukov a hudby dalo pohrať viac.

Recenze audioknihy Visionaries - Men Who Changed the World B1/B2

22.07.2019 Ověřený nákup

Rýchle a poučné

Musím sa priznať, že viacero mužov v audoknihe som ani nepoznala. Angličtina bola zrozumiteľná, v priemernej rýchlosti, kapitoly racionálne ultra krátke. Hudobný sprievod bol stále rovnaký, aspoň sa mi tak javil, po pár kapitolách by som privítala obmenu. Ja si myslím, že je veľmi dobrá poučná a rýchla "motivačka" na anglické audioknihy.

Recenze audioknihy Gentleman v Moskvě

19.07.2019 Ověřený nákup

Umelecký skvost

Gentlemana v Moskve som si chcela kúpiť už dávno, nakoniec som sa rozhodla zvoliť kvôli hodnoteniam podobu audioknihy. Vôbec neľutujem.

Dielo je pomerne rozsiahle, audiokniha má cez 18 hod., preto by som ju neodporúčala niekomu ako jeho 1. audioknihu, predsa na také dlhé počúvanie už musíte mať nejaký zvyk a rutinu v počúvaní kníh, aby ste nevypadli z deja a maximálne si príbeh vychutnali.

Príbeh opisuje život šľachtica Rostova, ktorý je od revolúcii v Moskve odsúdený boľševikmi na doživotné väzenie v hoteli Metropol. Dej sa končí v časoch začiatku éry Chruščova.

Čaro príbehu je, že známe udalosti zväčša prvej polovice 20. storočia opisuj z úplne iného pohľadu ako sme zvyknutí z dejepisu. Autor pracoval v svojom diele s obmedzeným priestorom deja, no aj napriek tomu som mala pocit, že hotel Metropol zabral celý svet. Hrabě sa v ňom stretáva s mnohými osobami, niekto príde, iný odíde, no sú tu aj stáli členovia hotela a my sledujeme ako sa pomaly preplietajú osudy ľudí, spoločne diskutujú, sledujeme hlavné vlastnosti tej doby (napr. udavačstvo, sledovanie). Hrabě zo svojho domáceho väzenia často hovorí o zmysle života, jeho smerovaní, hľadaní ozajstného pokladu. Ja nechápem, ako to autor robil, že tak isto, ako vedel veci do detailu opísať, tak isto ich vedel aj zamlčať a vyjaviť ich až v pravú chvíľu.

Audiokniha je spracovaná excelentne. Intonácia, umelecké pauzy a ten hudobný sprievod, nielen na konci kapitol, ale aj ako "podmaz" hovoreného slova. Už keď som počúvala prvú kapitolu so súdnym procesom, mala som pocit, že v tej sieni naozaj sedím. Je pravda, že je náročné počúvať audioknihu tak dlho, vyžaduje námahu vnímať dej a nestratiť sa v ňom, ale stojí to za to. Možno som sa trocha rozpísala, ale to preto, že som neskutočne nadšená. Pre mňa to bol hotový umelecký zážitok.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese (komplet)

27.06.2019 Ověřený nákup

Kvalitne načítaná klasika

Myslím, že Sherlocka Holmesa nie je potrebné predstavovať a hodnotiť prácu takého spisovateľa ako A. C. Doyle by bolo smiešne. Čo ohodnotiť môžem je spracovanie audioknihy. Václav Knop má presne ten klasický dobový hlas, ktorý sa hodí pre tento štýl literatúry. Veľmi pozitívne hodnotím aj sprievodnú husľovú hudbu, čo ešte viac podčiarklo ako osobu samotného Holmesa, tak aj obdobie, v ktorom sa príbehy odohrávali. Ak máte radi klasické detektívky, skôr "jednohubky", určite odporúčam.

Recenze audioknihy Dívka, která spadla z nebe

22.11.2018 Ověřený nákup

Napínavé a prekvapivé

Hoci začiatok knihy plynul pre mňa veľmi pomaly a dej sa do 20. kapitoly rozbiehal vláčne, udalosti po príchode do Paríža a koniec knihy boli napínavé, zaujímavé a strhujúce. Odporúčam všetkým, ktorí majú v obľube 2. svetovú vojnu a chcú si vypočuť špionážnu akciu mladej ženy, nielen vnútorné prežívanie udalosti okolo nej, ale aj svojich vlastných činov a rozhodnutí.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Za zavřenými dveřmi

30.10.2018 Ověřený nákup

Manželský psycho triller

B.A Paris sa podarilo napísať strhujúci, napínavý a hrôzostrašný triller z manželského prostredia. V knihe využívala striedanie minulosti s prítomnosťou, čím len vystupňovala čitateľovu zvedavosť a nutkanie ísť ďalej. Celý čas si hovoríte, že vykreslený príbeh nemôže byť skutočnosťou a snažíte sa rozmýšľať, čo by ste robili na mieste hlavnej postavy vy. Pripúšťam, že záver knihy sa dal predpokladať, ale nie s úplnou presnosťou v udalostiach, ktoré k nemu viedli. Výkon Simony Pekovej bol impozantný. Žasla som nad jej zmenou hlasu, najmä pri napodobňovaní postavy s postihnutím. Miestami som sa pristihla, že mám pocit, akoby bola kniha načítaná viacerými interpretmi. No bola to len (alebo skôr "až") Simonina herecká šikovnosť. Audioknihu (aj knihu) odporúčam, ale je skôr vhodná na čas, kedy neprežívate v svojom živote nič stresujúce, pretože toto vás do čitateľského stresu a nervozity zaručene dostane.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Poslední Aristokratka

25.10.2018 Ověřený nákup

Humor zo zámku, no všetkého veľa škodí...

Humorný príbeh o svojráznej českej šľachtickej rodine, ktorá sa vracala zo života v USA na svoj zámok Kostka. Ako sa s touto životnou zmenou vysporiadajú?

Od detstva som si chcela vyskúšať, aké by to bolo žiť na zámku a mať služobníctvo. Tým ma aj táto kniha na počiatku zaujala. Hoci výkon Veroniky Kubářovej bol hodný poklony, kniha ako taká bola dosť zdĺhavá. Najviac ma pobavilo prvých a posledných päť kapitol knihy (spolu 29 kapitol). Jadro knihy sa snažilo byť plné humoru, ale miestami toho bolo už dosť veľa. Chýbala mi tam nejaká kľúčová udalosť, ktorá by vo mne vzbudila pozornosť. Mojou najzaujímavejšou postavou bol extra konzervatívny správca zámku Jozef, ktorý tvrdil napríklad aj: "Turizmus je mutácia morovej epidémie" a podobné hlody.

Neľutujem, že som si knihu vypočula, bolo to niečo iné, okrem iného aj moja prvá audiokniha. Ale jedna časť nateraz stačila, do ďalších sa v najbližšej dobe púšťať nechystám.