Recenze uživatele Lux

Audiomol Písař - 1 z nejčastěji píšících recenzentů

Hodnocení audioknihy Veterinářka

02.03.2021 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Řeka bohů

21.12.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Pád Cařihradu

21.12.2020 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Prolhaný život dospělých

15.12.2020 Ověřený nákup

Ďalšia skvelá Ferrante

Hneď ako vyšla, kúpila som si klasickú knihu a zhltla ju takmer na posedenie. A keďže Ferrante milujem, v tomto prípade som musela mať aj audioverziu, aby som ju mohla počúvať popri práci, či varení :) Prečítané mám od tejto autorky všetko, čo vyšlo a túto knihu som si zaradila v obľúbenosti na druhé miesto, hneď po Neapolskej ságe. Je to klasický štýl Eleny Ferrante - autorka vás vtiahne do deja tak, že máte pocit, že ste príbeh sama prežili a žije vo vás aj naďalej. Aspoň vo mne pocity z jej kníh zostávajú doslova vryté. Tento raz ide o príbeh dievčaťa vo veku, keď sa z nej pomaly stáva mladá žena, otvárajú sa jej oči a na vlastnej koži, miestami pre tento citlivý vek pomerne drsným, hoci nie ojedinelým spôsobom zisťuje, že svet dospelých nie je vždy taký ružový a dokonalý, ako sa to pri pohľade "zvonku" zdá, a že aj veľmi inteligentní a na prvý pohľad "lepší" ľudia majú svoju temnú, vášnivú, stránku, ktorej často podľahnú a dopustia sa vecí, ktoré kritizovali na iných, alebo sa v kritických chvíľach života zachovajú tak, ako by možno sami od seba nečakali...A záver je tiež taký typicky prekvapivý, hoci musím priznať, že v tomto prípade som motív hrdinky veľmi nepochopila. Ale to bude možno len tým, že teenagerský vek sám osebe často logické a rozumné konanie postráda a nechá sa viesť citmi a momentálnymi, často nie rozumnými, hnutiami mysle. Čo sa týka načítania, to sa mi až tak nepáčilo, v mojej hlave som to čítala iným, menej tragickým, tónom :), ale nie je to zas nič extra rušivé. Každopádne, kto Ferrante ešte nečítal a má chuť, táto kniha je ideálna na prvé stretnutie s autorkou. Niektoré ďalšie, napr. Dni opustenia by mohli byť silná káva...

Hodnocení audioknihy Kavárna U Anděla 1: Nová doba

24.11.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Zahradnictví

24.11.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Nestydaté plavky

15.11.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Etiketa před 100 lety

15.11.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Velký Gatsby

15.11.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Parfém - příběh vraha

27.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Temná dcera

24.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Dny opuštění

22.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Adina Mandlová vzpomíná

16.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Ukradené dětství

16.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Malé ženy

16.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Zápisník alkoholičky

16.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Šarlatán

16.09.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Mengeleho děvče

14.08.2020

Hodnocení audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

19.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Deník Anne Frankové

14.07.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu

17.06.2020 Ověřený nákup

Hodnocení audioknihy Narcismus - vnitřní žalář

11.06.2020

Hodnocení audioknihy Opice z našej police

29.05.2020

Hodnocení audioknihy Závislé vztahy

29.05.2020

Hodnocení audioknihy Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

29.05.2020

Hodnocení audioknihy Cesty z úzkosti a deprese

29.05.2020

Hodnocení audioknihy Zlo

29.05.2020

Hodnocení audioknihy Pan Kaplan má stále třídu rád

29.05.2020

Hodnocení audioknihy Zvěrolékař a kočičí historky

29.05.2020

Hodnocení audioknihy Deník americké manželky

29.05.2020

Hodnocení audioknihy Přítelkyně z domu smutku

29.05.2020

Hodnocení audioknihy Dalajlamova kočka a umění příst

29.05.2020

Hodnocení audioknihy Dalajlamova kočka a síla meditace

29.05.2020

Hodnocení audioknihy Meditace dalajlamovy kočky

29.05.2020

Hodnocení audioknihy Egypťan Sinuhet

29.05.2020

Hodnocení audioknihy Tajemný Etrusk

29.05.2020

Hodnocení audioknihy Co život dal a vzal

29.05.2020

Recenze audioknihy Příběh nového jména

05.05.2020 Ověřený nákup

Příběh nového jména

Neapolská sága sa stala jedným z mojich najobľúbenejších knižných príbehov a druhý diel sa mi páči najviac. Vynikajúco pútavo písané, pri čítaní ho žijem spolu s hrdinkami a neviem sa zbaviť pocitu, že sa tento príbeh skutočne stal. Dokonca po prečítaní posledného dielu, ktorý mnou riadne zatriasol, som zmenila názor aj na Lilu, ktorá mi dovtedy často svojim správaním išla na nervy :) Každopádne, pre mňa je Neapolská sága veľmi originálny počin.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Slepá mapa

05.05.2020 Ověřený nákup

Ďalšia dobrá “mornštajnovka"

Mornštajnová je jednoducho skvelá rozprávačka príbehov. A ani tentoraz ma nesklamala. Určite ju odporúčam tým, ktorí majú radi rodinné životné príbehy okorenené "kostlivcami v skrini", a navyše ešte doplnené reáliami z našej, v podstate, nedávnej histórie. Napínavé rozprávanie o živote 3. generácií som si užila spolu s manželom, ktorému sa tiež páčilo. Prekvapením bol pre mňa záver, keďže som happyend vôbec nečakala :) Každopádne, tento príbeh ma zo všetkých autorkiných kníh zatiaľ zaujal najmenej, a mojou "topkou" zostáva aj naďalej Hana. Taktiež interpretácia Veroniky Gajerovej mi vyhovovala.

Recenze audioknihy Můj tajný život - Skutečný příběh luxusní společnice

05.05.2020 Ověřený nákup

Tajný život...

Nenapadá ma výstižnejšie zhrnutie, ako "smutné"...taký pocit mám z tohto "diela". Bol dosť problém to vôbec dopočúvať. Keď sa niekto, kto o sebe tvrdí, že vyštudoval medicínu a popritom robil luxusnú prostitútku, hrdí tým, čo dokázal a čo všetko videl a zažil, tak ma fakt napadá len to, čo som už napísala. Asi sa to rodinné zázemie v detstve podpísalo na jej sebavedomí. Každopádne, ešte aj nudné a veľmi chaotické spracovanie.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Geniální přítelkyně

31.01.2020 Ověřený nákup

Geniálna Ferrante

Som veľmi rada, že cez televízny seriál Geniálna priateľka som objavila Elenu Ferrante. Po dlhej dobe konečne autorka, ktorá má úžasný pútavý štýl, navyše bez zbytočných opisov, ktoré vás odvádzajú od deja. A je na nej niečo zvláštne, z príbehu mám zmiešané pocity, v podstate ani jedna z postáv mi nie je skutočne sympatická, Lila ma veľmi často vyslovene vytáča, napriek tomu ma príbeh úplne vtiahol, je to akoby ho človek skutočne zažíval s postavami, hmatateľne cítil atmosféru, v ktorej sa dej momentálne odohráva. Veľmi reálny, v samotnej podstate veľmi smutný príbeh dvoch priateliek hrajúcich s kartami, ktoré im život rozdal. Samotné priateľstvo Lily a Lenu je tiež zobrazené veľmi uveriteľne, nechýba v ňom závislosť, súperenie, závisť, občas nenávisť, proste skutočnosť bez zbytočných idealistických príkras.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Tiché roky

31.01.2020 Ověřený nákup

Tiché roky

Další pútavý príbeh z pera Mornštajnovej o "vzťahu nevzťahu" otca a dcéry a smutnom rodinnom tajomstve, ktoré poznamenalo mnoho životov. Opäť písané tak, že sa neviete odtrhnúť a čakáte, ako sa to ďalej vyvinie. Žiaľ, záver prišiel pomerne nečakane a dosť ma sklamal, keďže ešte mnoho toho ostalo nevypovedaného, neukončeného.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Hodnocení audioknihy Tajemství okamžitého léčení

11.12.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Tatér z Osvětimi

09.12.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Tajný deník čínské císařovny

09.12.2019 Ověřený nákup

tajný denník

Príbeh čínskej cisárovnej ma až tak nezaujal, určite ho nebudem počúvať znova, ale každopádne je úžasné, že sa denník ako taký vôbec zachoval. Načítané príjemným štýlom.

Recenze audioknihy Hana

09.12.2019 Ověřený nákup

Skvelá kniha

Príbeh, ktorý vás chytí a nepustí, kým ho nedopočúvate do konca. Výborne napísané, pútavé, smutné, strašné, osudové, navyše s "prekvapením" v posledných minútach. Už sa teším na všetky ďalšie autorkine príbehy. Kniha, ktorú by si mal prečítať každý, zvlášť mladšia generácia, ktorá o tejto téme nevie buď takmer nič, alebo nie je schopná predstaviť si a precítiť hrôzy, ktorých sa ľudia boli schopní dopustiť na iných ľuďoch...

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Deník Bridget Jonesové

09.12.2019 Ověřený nákup

Denník Bridget Jonesovej

Bridget asi ozaj nie je moja šálka kávy...príbeh a celkové spracovanie ma nezaujal vo filmovej podobe, ale keďže je to bestseller, rozhodla som sa dať mu ešte šancu v podobe audioknihy, no nič sa nezmenilo. Ale možno je to tým, že s podobnými problémami, ako má hlavná hrdinka, som sa v živote našťastie nestretla.

Recenze audioknihy Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

09.12.2019 Ověřený nákup

Must have :)

Túto knihu by mali pridať do povinného čítania, alebo aspoň dávať ako svadobný dar, pretože by si ju mal prečítať každý, kto chce žiť v páre, aby lepšie pochopil svoju polovičku :)

Recenze audioknihy Hotýlek

02.12.2019 Ověřený nákup

..alebo, čo všetko videl jeden HOTÝLEK :)

Kniha ma bavila, ako doposiaľ všetky od Mornštajnovej. Začnete ju počúvať a neviete prestať, pretože príbeh, centrom ktorého je jeden nie úplne tradičný "hotýlek", je pútavo rozprávaný a vy netrpezlivo čakáte, ako sa to celé skončí. Navyše interpretácia a aj samotný hlas Jaromíra Dulavu sa mi veľmi páčili. Kniha má už klasický kvalitný "mornštajnovský" rukopis - zachytáva niekoľko ľudských príbehov, pričom nechýba rodinné tajomstvo a životné drámy s ním súvisiace. Smutné pre mňa bolo najmä to, že Václav - slaboch a človek s pomerne ohybnými názormi prežil v podstate krásny pohodový život a naopak Oldřich dopadol tak, ako dopadol...Ale, žiaľ, aj o tom veľmi často život je...Myslím, že po Hane je pre mna Hotýlek druhá najlepšia kniha od tejto autorky.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Doživotí - autentické výpovědi doživotních vězňů

31.10.2019 Ověřený nákup

Doživotie

Veľmi zaujímavé, často hrozné, často zarážajúce počúvanie príbehov odsúdených na doživotie. Aj tu sa potvrdili slová autorky knihy "Přítelkyne z domu smutku" o tom, že takmer všetci odsúdení sú nevinní a sú obeťami justičného omylu...

Recenze audioknihy Chcete se stát psychiatrem?!

31.10.2019 Ověřený nákup

Chcete ste stát psychiatrem?!

Tak toto nebola dobrá voľba. Čakala som príbehy z psychiatrickej praxe, ale tie tam prakticky nie sú. Autor skáče z témy na tému, bolo pre mňa ťažké udržať pozornosť napriek tomu, že ide o vyslovene krátke čítanie. Navyše hlas i celkový prejav autora mi tiež vadil. Našlo sa tam síce pár zaujímavých momentov, ale celkovo určite sklamanie...

Recenze audioknihy Divoké labutě

31.10.2019 Ověřený nákup

Divoké labute

Veľmi ma potešilo, že som našla túto knihu. Milujem biografie a táto bola skvelá, navyše perfektne načítaná - Hana Maciuchová má veľmi príjemný hlas a prejav. Kniha rozpráva príbeh troch generácií žien, pričom takmer celý dej sa odohráva za vlády Maa. Osobne by ma síce potešilo viac z príbehu babičky, ktorá bola konkubínou a celkovo viac historických detailov z tohto skoršieho obdobia, napriek tomu som knihu zhltla na jeden šup :) Pri podobných hrozných príbehoch sa mi stále znovu a znovu nechce veriť, čoho sú ľudia schopní...A z akých pôvodne dobrých pohnútok sa to zlo neskôr vykľuje...Myslím, že v tomto prípade u mňa k audioknihe pribudne aj klasická verzia v neskrátenej podobe :)

Recenze audioknihy Slavné české kriminální příběhy

22.09.2019 Ověřený nákup

Skutočné kriminálne prípady

Niekoľko z týchto prípadov je skutočne hrozných, čo do priebehu, či ďalších okolností, za akých sa stali. No je tam aj príbeh pomerne humorný - Robertek. Hlas Norberta Lichého ako taký mi nevadil, ale treba povedať, že vzhľadom na to čo číta, vyznieva jeho prejav dosť lakonicky.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Recenze audioknihy Audiovzpomínky

21.09.2019 Ověřený nákup

"Žena za pultom"

Mám veľmi rada autobiografické rozprávania - z každého sa dozviem niečo nové nielen o konkrétnom človeku, ale aj o dobe, v ktorej žil. Porovnávam, ako sa žilo vtedy a dnes, čo sa zmenilo a čo zas nie...A tak som neobišla ani známu Ženu za pultom, ktorá svoj príbeh v skratke porozprávala sama. Škoda len, že tam toho nie je viac.

Recenze audioknihy Čerwuiš aneb Z Pacheka do Pacheka oklikou přes střední Evropu

15.09.2019 Ověřený nákup

Super

Knihu sme kedysi požičali a už sa nám nevrátila, takže sme sa veľmi potešili audioverzii tohto skvelého rozprávania o zážitkoch indiána Čerwuiša počas jeho cesty z Paraguaja do Prahy a zase späť. Príbeh samozrejme obsahuje kopec vtipných situácií, ku ktorým zákonite počas cesty a pobytu v Prahe dochádzalo.

Recenze audioknihy Moje matka Marlene Dietrichová

13.09.2019 Ověřený nákup

Splnila očakávania

Audiokniha splnila očakávania. Veľmi zaujímavé a často veľmi zarážajúce detaily zo života hviezdy z pohľadu jej dcéry, ktorá si s ňou "užila" svoje, tak ako asi všetci, ktorí s touto divou prišli do kontaktu :) Načítané kvalitne a príjemným hlasom.

Hodnocení audioknihy Vejce a já

25.08.2019