Recenze uživatele Robert

Audiomol Písař - 1 z nejčastěji píšících recenzentů

Recenze audioknihy Tři mušketýři

11.09.2020 Ověřený nákup

Klasika

Kvality interpetov možno len vyzdvihnúť, ale napriek tomu mi táto dramatizácia úplne nesadla. Niekedy som mal pocit, že už je to trošku preafektované. Je to asi veľmi subjektívna záležitosť a viem si predstaviť, že naopak pre niekoho to môže byť to správne vystihnutie atmosféry príbehu.

Recenze audioknihy Ztracený svět

11.09.2020 Ověřený nákup

"Verneovka"

S príbehom som sa prvý krát stretol v časopise ABC ako komiksom. Pre mňa je to z kategórie "Verneoviek" (hoci to nenapísal Verne). Dramatizácia je pre mňa presne taká ako od takýchto dobrodružných príbehov očakávam.

Takže odporúčam každému, kto má rád dobrodružné "mládežnícke verneovky".

Recenze audioknihy Bratři Kipové

10.09.2020 Ověřený nákup

Klasika

Klasická verneovka, ktorá poteší priaznivcov. Na dnešné pomery jednoduchý príbeh, ale pre mňa má svoje čaro, ktoré si zachováva aj v dnešných prešpekulovaných príbehoch. Ak sa vám páčia verneovky, odporúčam.

Recenze audioknihy Bílý tesák

10.09.2020 Ověřený nákup

Nie presne podľa knihy

Aj keď to nie je presne podľa knihy, tak si myslím, že to stojí za to vypočutie (napr. počas cesty). Ako dramatizácia je to veľmi vydarené, aj keď, ako pri viacerých dramatizáciach, by som prijal keby to bolo o čosi dlhšie.

Ak niekto hľadá audioknihu v zmysle interpretácie prečítanej knihy tak toto nie je to správne, ale ako zaujímavý, chytľavý príbeh, najmä pre tých, ktorí nepoznajú knihu, je to správna voľba.

Recenze audioknihy Tajemný hrad v Karpatech

09.09.2020 Ověřený nákup

Atmosféra

Jedna z tých audiokníh/dramatizácii, kde hudba zohrala kľúčovú úlohu v tom správnom vytvorení atmosféry. Dnes už sú samozrejme takéto žánre ďaleko prešpekulovanejšie, ale aj dnešného poslucháča dokáže dej vtiahnuť. Myslím, že nejakých pár minút navyše by tomu ešte viac pomohlo, ale v kaťdom prípade odporúčam.

Recenze audioknihy Robinson Crusoe

09.09.2020 Ověřený nákup

Pútavé spracovanie

Túto dramatizáciu si pamätám ešte na LP platni Supraphonu. Už vtedy som ju mal veľmi rád, a preto som si ju kúpil aj ako audioknihu. Môjmu synovi sa príbeh tiež veľmi zapáčil a chce ho počúvať aj opakovane.

Samotná dramatizácia sa nedrží úplne presne pôvodného diela, ale ani to tak moc nevadí.

Je to taká poslucháčska "jednohubka", ktorá zanechá dobrú atmosféru.

Recenze audioknihy Ptákovina

08.09.2020 Ověřený nákup

Zlý zvuk

Túto nahrávku by som odporučil ľuďom, ktorí ju videli naživo a môžu si tak pripomenúť živý zážitok. Hoci súhlasím s ďalšími názormi, že myšlienka diela je nadčasová, v tejto kvalite záznamu je to proste veľmi ťažké si užiť.

Interpretácii dávam 3 nie preto, že by herecký výkon bol slabý, ale keďže nahrávka ma tak zlý zvuk, že to pokazilo umelecký dojem.

Recenze audioknihy Stručná historie času

08.09.2020 Ověřený nákup

Náročné

Keďže kniha vyšla v záujme spopularizovania poznatkov, tak aby tomu aj smrtelníci porozumeli, som sa rozhodol, že sa niečo naučím. Nuž nedokázal som všetko poňať. Moja predstavivosť jednoznačne nie je stavaná na takúto fyziku... Nie je to však dielom, ani interpretáciou. Myslím si, že jednoduchšie sa tie veci asi nedajú vysvetliť.

Zároveň aj typ takejto literatúry asi nie je ideálny ako audiokniha, pretože som sa musel relatívne často vracať, minimálne zastavovať prehrávanie, aby som sa nad vysvetleným dokázal lepšie zamyslieť, posnažil sa predstaviť si to a tak lepšie pochopiť. Predsa len, v knihe sa jednoduchšie listuje. Napriek tomu neľutujem, niečo sa určite nalepilo a predpokladám, že sa ešte k nejakej vedecko-populárnej knihe vrátim.

Recenze audioknihy Vladař

08.09.2020 Ověřený nákup

"Manažérska kniha" staršieho obdobia

Je to jedna z tých kníh, ktorej hlavný prínos je vo vlastných myšlienkach, ak sa človek snaží napasovať myšlienky diela do svojho sveta. A to človek nemusí byť panovník...

Tiež z historického pohľadu, sú v diele aj zaujímavé historické paralely jednotlivých "ponaučení".

Zároveň aj Igor Bareš sa veľmi hodí na interpretáciu tohto diela.

Recenze audioknihy Idiot

08.09.2020 Ověřený nákup

Klasické dielo

K samotnej knihe už niet, čo nového dodať. Je to proste klasika.

Inscenácia je výborná, emócie vyjadrené ako sa k ruskej klasike patrí, len na takúto klasiku sú dve hodiny málo, na vyjadrenie pocitov, atmosféry, priestoru pre postavy, zamyslenia sa... Ale v každom prípade inscenácia je presne aká má byť pri ruskej klasike.

Recenze audioknihy Strach nad Bobří řekou

28.07.2020 Ověřený nákup

Dobrý príbeh s pointou

Páčila sa mi pointa príbehu, troška mi tam však chýbala taká "iskra" iných Foglarových príbehov, ale asi to bolo časovo kratším spracovaním. V každom prípade, ak máte radi jeho príbehy, určite odporúčam.

Recenze audioknihy Sága o Zaklínači

28.07.2020 Ověřený nákup

Pútavé

Na začiatku som mal problém s interpretáciou. Mal som pocit, že pri počúvaní zaspím, ale neskôr keď sa dej rozvinul, som sa naladil na prednes a knihu som si užil. Teraz to už hodnotím kladne, asi najviac ten prednes Geraltovej uhundranosti.

Ak ste nevideli seriálové spracovanie, tak odporúčam si najprv vypočuť / prečítať knihy (asi ako skoro vždy).

Recenze audioknihy Vinnetou (komplet)

16.06.2020 Ověřený nákup

Výborné spracovanie

Napriek tomu, že človek už môže mať pocit, že sa jedná o notorický známy príbeh a z toho dôvodu už môže niekomu pripadať tak trošku otravný, ja nemám problém si príbeh vypočuť opäť a znova.

Výborné prerozprávanie, u ktorého mám pocit, že vnímam príbeh tak, ako som ho vnímal úplne prvý krát.

Recenze audioknihy Delfín

16.06.2020 Ověřený nákup

Dobrá dobrodružná dramatizácia

Spracovanie je na úrovni ostatných Verneho dramatizácii a ako dobrodružný román pre mládež možem odporučiť.

Možno trošku krátke, ale to už závisí individuálne od dĺžky cesty autom, ktorú je potrebné prejsť :-)

Recenze audioknihy Podivuhodná dobrodružství výpravy Barsacovy

25.02.2020 Ověřený nákup

Pripomina Ocelove mesto

Troška mi to pripomínalo "Ocelove mesto". Úroveň dramatizácie a hereckých výkonov si drží štandard ako u ostatných Verneoviek. Odporúčam ako "mládežnícku literatúru" na počúvanie do auta.

Recenze audioknihy Michail Strogov aneb Carův kurýr

25.02.2020 Ověřený nákup

Zaslúžilo by si dlhšie spracovanie

Opäť podľa mňa príliš skrátené dielo, aj keď dramatizácia je na dobrej úrovni. Záver je troška priškrtený za vlasy, ale dokážem to Vernemu odpustiť :-)

Recenze audioknihy Matyáš Sandorf

25.02.2020 Ověřený nákup

Monte Christo vo Verneho podaní

Mám rád audio spracovania Verneho, tak som si rád vypočul aj túto audioknihu, hoci keďže sa jedná o inšpiráciu grófom Monte Christo, v príbehu veľké prekvapenie nemožno očakávať. Ale na krátku cestu autom to stačí...

S hereckou dramatizáciou som bol spokojný.

Recenze audioknihy Pět neděl v balónu

24.02.2020 Ověřený nákup

Rýchle

Na môj vkus bola kniha príliš skrátená. Všetko prebehlo ako "v rýchliku". Interpretácia aj príbeh sami o sebe sú dobré, ale situácie, a vlastne celý príbeh, prebehnú tak rýchle, a tak rýchlo sa vyvinú, že si človek ani neužije ten príbeh.

Recenze audioknihy Tajuplný ostrov

08.01.2020 Ověřený nákup

Verneho Crusoe

Tohto Verneho som nemal precitaneho. Vybral som ho zdovodu, ze synovi sa pacia pribehy na styl Robinsona Crusoa, ku ktoremu tento pribeh na konci aj sam prirovnal. Myslim, ze pribeh by kludne mohol byt aj dlhsi, pretoze som mal pocit, ze niektore casti, ktore mali potencial aby vytvarali v knihe "napatie" boli prilis rychlo preletene a situacie vyriesene. Ale aj tak, pre tych, kto maju radi dobrodruzne romany odporucam si vypocut.

Recenze audioknihy Cesta kolem Měsíce

08.01.2020 Ověřený nákup

Pohodove pocuvanie

Knizku som kupil na pocuvanie v aute s detmi, ale myslim, ze pribeh bol pre nich malo strhujuci. Prevedenie audioknihy sa mi hodi k pokojnemu "posedeniu pri krbe za dazdiveho dna", asi ako ked si clovek pusti hudbu ako podmaz pre odpocinok. Pre ludi, ktori nepoznaju Verneho, by mohlo byt zaujimave, ako si ludia v minulosti predstavovali Mesiac. Samozrejme, nie je to vedecke dielo, ale mne taketo "sci-fi z minulosti" pridu zaujimave.

Hodnocení audioknihy Anihilace

11.12.2019 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Zkurvenej příběh

09.12.2019 Ověřený nákup

Prekvapujúci zvrat

Zo začiatku som si nebol istý, či dopočúvam audioknihu. Začiatok sa mi zdal nezáživný, ale neskôr sa príbeh rozbehol a mal neuveriteľný spád. Uplne ma pohltil. Taktiež kvôli skvelej interpertácii. Veľmi dobrá voľba, že sú dvaja interpreti. Veľmi vhodne to oddeľuje dejové línie. Navyše, k tejto knihe pasujú interpreti akoby kniha bola napísaná pre nich. Najmä, pre "svoju" dejovú líniu, bol skvelo vybraný Pavel Rímsky.