Recenze uživatele Stana

Recenze audioknihy Jááánošííík

25.02.2021 Ověřený nákup

Klasika

Veľmi ma prekvapiloa zároveň potešilo, leď som našla predstavenia radošincov v ponuke audiokníh. Pre Slovákov je Radošinské naivné divadlo so svojimi predstaveniami Jáánošík a Človečina klasika v divadle humoru. V týchto predstaveniach je množstvo replík,ktoré zľudoveli a medzi mojimi rovesníkmi sa používajú doteraz. Súčasnej generácii už nič nehovoria, tá má zase svoju (literatúru?).

Hodnocení audioknihy Případy Kim Stoneové 1: Němý křik

20.02.2021 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Pravda, nebo lež

10.02.2021 Ověřený nákup

Som v rozpakoch

V knihe je na mňa priveľa detailne opísaných sexi scén s gýčovo dokonalým partnerom.Keď si toto však odmyslím, vcelku zaujímavý príbeh, dej gradujúci až do konca.Po celom dopočúvaní sa neviem rozhodnúť,či ide o pravdu,či by bola schopná matka spáchať takú krutosť na vlastných deťoch.Z dôvodu krutosti k deťom sa už viackrát ku knihe nevrátim...

Hodnocení audioknihy Stráže! Stráže!

02.02.2021 Ověřený nákup

Recenze audioknihy V tieni

02.02.2021 Ověřený nákup

Klasická detektivka

Netypický Dan, tentoraz obyčajne prostredie. Príbeh je zvláštny akurát tým, že páchateľ je "vraždarom" známy, len netušia že by to mohol byť on. Na Danovi ma okrem hlavnej témy bavia aj vtipné dialógy medzi kolegami.

Interpretacia M. Mnahoncaka je super.

Recenze audioknihy Rozum a cit

28.01.2021 Ověřený nákup

Počúvateľné

Kniha je vlastne rozhlasová hra, text je často podfarbený zvukmi, hudbou a spevom,ktoré len zvýrazňujú prebiehajúci dej. Podla hlasov známych hercov sú dobre zapamätateľné jednotlivé postavy a zvýraznený aj ich charakter.Klasický obraz vtedajšej spoločnosti kde je hlavným a veľmi plytkým záujmom sú peniaze a majetok. Jediným záujmom žien a ich okolia je dobre sa vydať za bohatého muža.

Na jednej strane neúprimný a afektovaný prejav členov v spoločnosti a na strane druhej aj prejav dobročinnosti a priateľstva.

Príjemný odpočinok medzi počúvaním detektívok a iných kníh.

Recenze audioknihy Normální lidi

27.01.2021 Ověřený nákup

Normálni ľudia?

Som o dve generácie staršia ako hrdinovia knihy.Asi preto ma kniha nenadchla.Síce pekný príbeh o láske dvoch mladých ľudí.V knihe mi chýba nejaká hlavná téma. Je to celé o pocitoch a miestami toxickom milostnom vzťahu, ktorý sporadicky pretrváva roky,aby nakoniec milenci zistili že sú si "súdení" a že medzi nimi je silný vzťah, založený nielen na sexe, ale ide o skutočnú lásku. Asi knihu a "normálnosť" hrdinov viac pochopia dnešní mladí ľudia.

Interpretácia bola počúvateľná, trošku mi chýbalo hlasové rozlíšenie jednotlivých postáv.

Recenze audioknihy Kanibal z Nine Elms

23.01.2021 Ověřený nákup

Detektívka so spádom.

Napínavá detektívka, pekný literárny prejav. Cítiť, že prekladateľom pôvodného diela je Slovák. Kniha má spád, vyšetrovateľkou vrážd je žena, ktorá je veľmi bystrá a má policajtský čuch. Dúfam, že bude možnosť si ešte vypočuť ďalšie diely s touto hlavnou hrdinkou. Prednes Martina Stránskeho je excelentný.

Hodnocení audioknihy Já, Poutník

20.01.2021 Ověřený nákup

Recenze audioknihy Mlha nad Shadow Sands

18.01.2021 Ověřený nákup

Veľmi počúvateľné.

Kniha s napínavým dejom, dej ešte umocnený povestnou anglickou hmlou.Reč autora je veľmi počúvateľná, vzbudzujúca jasné predstavy. Text je nielen detektívny,napínavý ale vyvoláva aj množstvo pocitov. Je to detektívka, ako mám rada.Napínavá,ale bez surovosti a hororových dcén plných násilia. Interpretácia Martina Stránskeho a jeho nádherný hlas ešte počúvanie umocňujú.

Recenze audioknihy Noční lov

14.01.2021 Ověřený nákup

Príjemná detektívka

Klasická detektívka, je sympatické že je bez brutality a surovostí. Zaujímavý dej ktorý má spád. Knihu som si vypočula na jeden raz, ležiac v posteli s teplotou. Erika Fosterová je zanietená detektívka posadnutá svojou prácou aj napriek nepriazni nadriadených.

Príbeh sa dobre počúva aj vďaka dobrej interpretácie pana Stránskeho.

Recenze audioknihy Aristokratka u královského dvora

13.01.2021 Ověřený nákup

Vtipne a zabavne citanie.

Knižka je krátka,takže vypočutie na dvakrát.

V dnešnej dobe nám autor ponúka dobrý oddych a tak potrebný humor a smiech.Interpretácia Veroniky Khan Kubařovej je excelentná.Škoda že to končí otvoreným koncom akoby si autor čitatela pripravil na vyžiadanie ďalšieho pokračovania.