Epizoda Vedci zistili, ako káva pomáha srdcu (Utorok, 3. 7.) podcastu Zoom

Vedci zistili, ako káva pomáha srdcu (Utorok, 3. 7.)

O epizodě Vedci zistili, ako káva pomáha srdcu (Utorok, 3. 7.)

Je to skôr rituál, akoby ste mysleli na možné liečivé benefity. Pretože keď si dávate ráno či trebárs poobede svoju pravidelnú dávku kávy, asi nemáte na mysli kardiovaskulárne ochorenia či množstvo kofeínu v krvi.

Vedcov však podobné otázky trápia. A zdá sa, že čoraz viac sa ukazuje, že pitie kávy – alebo teda dávky kofeínu – majú zdravotné účinky. Dokonca veľmi zaujímavé.

Výskumníci chceli totiž zistiť, čo sa stane, keď budú podávať štyri až päť šálok kávy denne. Keďže však podobné experimenty s ľuďmi by možno boli pre niektorých kávomilcov príjemné, no nie príliš etické, nemeckí vedci sa rozhodli pre experiment na zvieratách.

--

Ďalšie správy z medicíny:

Vedci vypestovali neandertálske minimozgy. Takzvané neanderoidy sú veľké ako hrášok a mohli by ovládať budúce roboty.

Svetová zdravotnícka organizácia uznala klasifikáciu závislosti na videohrách ako mentálnu poruchu. Mnohí ju však za toto rozhodnutie kritizujú. Môže sa totiž stať, že široká verejnosť bude za patologické považovať také správanie, ktoré je úplne neškodné.

Ľudia sú bordelári a svoje odpadky už zaniesli úplne všade. Dokonca najvyššie postavenou skládkou odpadu je aj Mount Everest. Vrch ohrozuje prehnaný turizmus a z miesta musia znášať tony odpadkov mesačne.

Nejnovější epizody podcastu Zoom

Nejposlouchanější z podcastu Zoom

Podobné epizody