Vis Verbi - audioknihy ke stažení 21

Cieľ projektu vis verbi je jednoduchý – tvoriť a šíriť slovenskú audioknihu, ktorá je na Slovensku pomerne nová, hoci vo svete už veľmi rozšírená forma knihy.

PREČO

Aj dnes ešte veľa ľudí túži po knihe, no málokedy po nej naozaj siahne (česť výnimkám) z dôvodov príznačných pre súčasnosť, ktoré snáď ani netreba menovať. Tento projekt sa ale zameriava na tú časť nášho dňa, ktorú často trávime činnosťou ako cestovanie do práce autom, vlakom, MHD; behanie; chôdza na dlhšie vzdialenosti a podobne; alebo len pasívnym oddychom. Čo má pri takýchto činnostiach dnešný človek skoro všetkých vekových kategórií? Predsa mp3 prehrávač, autorádio, smartphone. A čo môže každá takáto cieľová osoba vo svojom zariadení počúvať? Predsa slovenskú audioknihu v aplikácii vis verbi.
Náš trh na slovenskú audioknihu priam čaká. Sme presvedčení, že slovenská audiokniha má veľký potenciál. V prvom rade tvorbu slovenských audiokníh zameriame na autorov, ktorí nemajú možnosť publikovať vo veľkom a na nových autorov. Takto umožníme autorom vydať svoju prózu, poéziu, cestopisy a poviedky s minimálnymi nákladmi a vďaka zisku z predaja ich podporíme.

KOMU

Všetkým milovníkom literatúry a slovenskej audioknihy. Všetkým zaneprázdneným, ktorí knihu chcú, ale “nestíhajú” čítať, preto môžu siahnuť po slovenskej audioknihe. Študentom, pretože študujú slovenskú literatúru – povinné čítanie a vysokoškolské skriptá takouto formou zvýšia ich príťažlivosť. Všetkým, čo aktívne oddychujú a pritom môžu počúvať slovenskú audioknihu. Nevidiacim – hoci majú svoju distribúciu slovenských audiokníh, potešíme ich novým obsahom aj cenovou prístupnosťou. Je možná dohoda s Úniou nevidiacich o zľavových kupónoch.